Zadzwoń 575 282 998

Poznaj najlepsze kempingi w Polsce, gdzie wypoczynek to czysta przyjemność – ranking

Karawaning zyskuje coraz większą grupę zwolenników, dlatego ludzie poszukują wielu informacji w tym temacie. Jedno z najważniejszych pytań dotyczy miejsc noclegowych i wypoczynkowych w kraju. Dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, gdzie są najlepsze kempingi w Polsce. Jest to subiektywny ranking trzech lokalizacji, do których warto się wybrać, jeśli chcesz spędzić miło czas na terenie Polski.

Wielkość kempingu, czystość i lokalizacja. Te kryteria były najważniejsze

Współcześnie ludzie przyzwyczają się do większych przestrzeni, czystych sanitariatów i dobrej lokalizacji, która pozwala na swobodne przemieszczanie się samochodem lub całym kamperem po okolicy. Dlatego takimi kryteriami kierowaliśmy się podczas wyboru najlepszych kempingów w Polsce. Czasy gdzie był słabej jakości prysznic, brudne toalety, gwar, ścisk i brak atmosfery do wypoczynku na szczęście odeszły do przeszłości. Polska z nawiązką odrabia straty do standardów znanych z Zachodniej Europy i wiele lokalizacji można uznać za wzór.

Miejscowość Bobięcino z jeziorami o najczystszej wodzie

Naszą podróż po kraju w poszukiwaniu najlepszych kempingów w Polsce zaczynamy od województwa pomorskiego i malowniczo położonej miejscowości Bobięcino. Jest to klimatyczne miasteczko zlokalizowane w niewielkiej odległości od Miastka (12 km), natomiast trochę dalej położony jest Koszalin (61 km). Najciekawszym punktem na tym kempingu są walory przyrodnicze. Przede wszystkim Jezioro Bobięcińskie Małe, które połączone jest za pomocą przesmyku z Jeziorem Bobięcińskim Wielkim. Jest to wyjątkowe na skalę europejską miejsce, ponieważ woda w tych dwóch akwenach posiada pierwszą klasę czystości. Dowodem na to jest występowanie rośliny, która jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. To lobelia jeziorna, można ją spotkać tylko w najczystszych wodach. Dobrą informacją jest to, że dla użytkowników kamperów jest wszystko, czego potrzeba, zrzutnia, podłączenie do prądu, sanitariaty, spokój oraz sklep w okolicy.

Jakie są najlepsze kempingi w Polsce? Ciekawą propozycją jest “Mała Szwajcaria” 

Kemping w miejscowości Przywidz, gdzie geograficznie znajduje się Pojezierze Kaszubskie to wyjątkowe miejsce. Na tym terenie istnieje kraina, którą potocznie nazywa się Szwajcarią Kaszubską. Jest to obszar, który rozciąga się przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Swoim ukształtowaniem łudząco przypomina Szwajcarię, ponieważ jest dużo lasów, pagórków, jezior i małych miast, w których są przyciągające uwagę zabytki. Na przykład drewniany wiatrak w Ręboszewie na wzgórzu, który widać z oddali. Dla miłośników budowli sakralnych obowiązkowym punktem na mapie powinna być kolegiata kartuska. Świątynia z końcówki XIV wieku zwraca na siebie uwagę przez kształt dachu, który przypomina trumnę. Natomiast jeśli chodzi o camping nr 20 w miejscowości Przywidz, to znajduje się tam wszystko, czego potrzebujesz do wypoczynku. Dowodem na wysoki standard jest nagroda Mister Camping z 2016 roku dla tego obiektu.

Camping pod Brzozami w Ustroniu Morskim – standard europejski

Opisane wcześniej miejsca zwracają na siebie uwagę przede wszystkim pięknymi widokami. Tam z pewnością odnajdziesz wewnętrzny spokój i nacieszysz oczy wschodami i zachodami słońca nad jeziorami lub lasami. Pod względem czystości, przygotowania terenu, a także jakości obsługi również wszystko jest na najwyższym poziomie. Jednak jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z karawaningiem, powinien wybrać się na Camping pod Brzozami w Ustroniu Morskim. Z kilku powodów, ponieważ przygotowanie terenu, ilość sanitariatów, podział na dwie części obiektu, to wszystko zasługuje na duże uznanie. Dzięki temu jest to bardzo dobry punkt odniesienia do dalszych wyjazdów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *