Zadzwoń 575 282 998

Kamperem w czasach koronawirusa – bezpieczeństwo wypoczynku

Trwa okres wakacyjny, a więc przed nami planowanie wyjazdu w miejsce, w którym pragniemy zapomnieć o codziennych troskach. Większość z nas przyjęła z ulgą zniesienie wielu obostrzeń, dzięki czemu w naszych planach znów pojawił się punkt: wyjazd rodzinny.

Musimy jednak pamiętać, że obowiązuje nas jeszcze wiele nakazów, które mają uchronić nas przed ryzykiem zarażenia koronawirusem. Jednym z nich jest nakaz utrzymania dystansu. Dlaczego warto utrzymywać dystans fizyczny? SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, nie tylko podczas kaszlu i kichania, ale również podczas rozmowy. Zachowanie dystansu od drugiej osoby pozwoli ograniczyć ryzyko transmisji. Na wakacjach w czasie pandemii koronawirusa musimy zachować szczególną ostrożność, tym bardziej, jeśli jedziemy w podróż z dzieckiem.

Przed urlopem warto, więc sprawdzić bezpieczne kierunki podróży i najważniejsze zasady reżimu sanitarnego w hotelach, na plażach i w restauracjach.

Przed nami ważne zadanie : zapewnienie bezpieczeństwa Naszej rodzinie podczas  podróży w czasach pandemii koronawirusa.

Czy w tych niestabilnie zdrowotnie czasach korzystać z hotelu, czy pensjonatu?  

Mamy lepsze rozwiązanie: Podróż kamperem.

OGRANICZENIE NIEPOTRZEBNYCH KONTAKTÓW

Przede wszystkim spędzamy wolny czas we własnym towarzystwie bez narażania się na niepotrzebne kontakty. Unikając skupisk ludzi, jakimi są hotele/pensjonaty, zmniejszamy ryzyko napotkania  przypadkowych osób w zamkniętej przestrzeni. Nie musimy przejmować się wielkością obiektu hotelowego, ilością pracowników i bywalcami. Wiele osób mimo nadal  obowiązujących nakazów – w tym nakazu zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych –  nie stosuje się do zaleceń. Wydawałoby się, że nie mamy na to wpływu, ale prawda jest taka, że  dzięki kamperowi ograniczamy ryzyko przebywania w pomieszczeniach, gdzie gromadzą ludzie. Pamiętajmy, że w takich miejscach obsługa nie ma możliwości zapewnienia  ciągłej dezynfekcji.

OGRANICZENIE RYZYKA KWARANTANNY

Kolejny ważny argument to  zmniejszenie ryzyka zatrzymania na kwarantannie. W obiektach hotelowych, pensjonatach czy hostelach,   gdzie przebywa wiele osób w ograniczonej przestrzeni, wystarczy jedna zarażona osoba i  zgodnie z procedurami wszyscy pozostali goście zostaną objęci kwarantanną. Warto zadać sobie podstawowe pytania:

Czy hotel lub biuro podróży zapewnią mi warunki do przejścia kawarantanny?

Czy będę musiał opuścić hotel? Jeśli tak – gdzie spędzę kwarantannę i kto zapewni mi nocleg? Kamper pozwoli ci uniknąć takiej historii, gdyż w nim jesteśmy tylko My i nasi najbliżsi.

NIEZALEŻNOŚĆ I KOMFORT PODRÓŻOWANIA

Kamperem możemy zaplanować podróż w spokojne i ustronne miejsce,  gdzie odseparujemy się od zgiełku, tłumu, unikniemy kontaktu z wieloma postronnymi osobami. Nie ryzykujemy niepotrzebnie utratą zdrowia, czy mało komfortowej kwarantanny.

Kamper to tak naprawdę jedyna dostępna na rynku forma wypoczynku z bliskimi, która gwarantuje Nam komfort,  niezależność i bezpieczeństwo.

GWARANCJA ODPOWIEDNIEJ  OFERTY

Zawsze sprawdzajmy firmę, od której będziemy wypożyczać kampera, zapoznajmy się z opiniami innych użytkowników. Dopytajmy przedstawiciela firmy o gwarancję, że pojazd z którego postanowimy skorzystać  jest bezpieczny, czysty i przygotowany do jazdy, Kamper przed każdym wynajmem powinien być poddany następującym zabiegom:

  • sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu.
  • sprzątaniu,
  • myciu,
  • dezynfekcji ,
  • ozonowaniu ,
  • kwarantannie pojazdu.

Dzięki tym zabiegom otrzymujemy pojazd wolny od koronawirusa, wszelkich innych drobnoustrojów i grzybów i mamy również gwarancję bezpiecznego dostarczenia rodziny do celu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *