Zadzwoń 575 282 998

Jakie prawo jazdy na kampera zapewni Ci wspaniałe wakacje?

Marzysz o wyjątkowych wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu? Oczami wyobraźni widzisz już, jak pakujesz całą rodzinę do przestronnego kampera i wyruszacie zdobywać nadmorskie plaże? A może planujesz z przyjaciółmi wypad w austriackie Alpy? Zbierasz sprzęt wspinaczkowy, jedzenie i tylko jedno pytanie nie pozwala Ci spokojnie zasnąć. Jakie prawo jazdy na kampera musisz mieć, by nim swobodnie podróżować?

Od czego zależy to, jakiego prawa jazdy potrzebujesz?

Tak samo jak w świecie samochodów osobowych, tak i w królestwie kamperów, roi się od różnorodnych modeli pojazdów. Różnią się one między sobą wielkością, masą oraz wyposażeniem, które warunkuje, że wybierzesz dla siebie właśnie ten jeden konkretny wóz. Aby jak najbardziej ułatwić kierowcom zakup lub wynajem, większość pojazdów spełnia najszersze kryteria z możliwych. Więc jakie prawo jazdy na kampera jest Ci potrzebne? Dokładnie to kat. B, które uprawnia do prowadzenia pojazdów o masie całkowitej mniejszej od 3500 kg. Takie parametry sprawiają, że ani Ty, ani inni kierowcy, nie muszą się szczególnie zastanawiać, jaki wóz na wakacje wybrać.

Jakie prawo jazdy na kampera przydaje się przy cięższych wersjach pojazdu?

Są jednak samochody, które ważą o wiele więcej niż wskazane wcześniej 3,5 tony. Podróżowanie nimi jest również możliwe, jednak wymaga od Ciebie odpowiedniego przygotowania, w postaci zdobycia uprawnień do ich prowadzenia. Jakie prawo jazdy na kampera powyżej 3500 kg jest niezbędne? C1, jeśli pojazd nie przekracza 7500 kg dopuszczalnej masy całkowitej i C, jeśli przekracza. Na szczęście, te popularne w Polsce modele, takie jak alkowa, integra i półintegra mieszczą się w ramach dopuszczonych dla kierowcy z kat. B. A to oznacza, że podróż Twoich marzeń jest już bliżej niż myślisz.

Brak prawa jazdy nie oznacza rezygnacji z marzeń

Jeśli sprawdzisz wszystko przed podróżą i okaże się, że Twój wymarzony pojazd waży jednak więcej niż 3500 kg, nie oznacza to wcale, że musisz robić nowe dokumenty. Wiesz już, jakie prawo jazdy na kampera pozwoli Ci wyruszyć w drogę od razu i jakiego typu musi to być pojazd. Zamiast rezygnować, lepiej przestawić się na mniejsze auto! To wcale nie oznacza, że będzie ono mniej komfortowe czy wolniejsze, bo te nowoczesne pojazdy wyposażone są ponad miarę. I to nie tylko pod maską, ale i wewnątrz, gdzie znajdziesz takie udogodnienia jak: klimatyzacja, komputer pokładowy, wspomaganie kierownicy, kamera cofania czy tempomat. Z tym wszystkim czeka Cię wspaniała przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *