Zadzwoń 575 282 998

Dlaczego podróże kamperem są lepsze niż tradycyjne wakacje w hotelu? Obalamy stereotypy

Wakacje all inclusive w pięknym hotelu z basenem, podczas których kelnerzy wciąż donoszą Ci nowe napoje, to marzenie nie jednej osoby. Z drugiej strony, całkowita niezależność, wolność i możliwość odwiedzenia każdego zakątku świata… Taką szansę dadzą Ci tylko podróże kamperem. Dlatego, jeśli masz już dość hotelowych urlopów, wybierz również wygodne, ale ekscytujące wakacje na kółkach!

Podróże kamperem alternatywą, która zdobywa coraz większą popularność

Jeszcze kilka lat temu podróże kamperem kojarzyły się raczej z survivalem niż ekskluzywnym wypoczynkiem. I choć nadal wiele osób woli jeździć starymi, często samodzielnie wyprodukowanymi domami na kółkach, pojawiła się wygodna alternatywa. Współcześnie dostępne są bowiem pojazdy tak wysokiej klasy, że przebywanie w nich to czysta przyjemność. Odkąd technologia posuwa się naprzód w takim tempie, efekty widać nie tylko pod maską wozu, ale i w jego wnętrzu. Klimatyzacja, komputer pokładowy, czujniki parkowania, tempomat, to tylko niektóre udogodnienia dla kierowcy. A pasażerowie docenią wygodne łóżka, kuchenkę i lodówkę, która z łatwością pomieści wszelkie artykuły pierwszej potrzeby.

Wakacje na każdą kieszeń

Drugim mitem, który nierozerwalnie związany jest z podróżowaniem kamperem, są wysokie koszty takiego przedsięwzięcia. Na szczęście, dzięki wypożyczalniom pojazdów, nie musisz wydawać swoich pieniędzy na coś, czego używasz przez kilkanaście dni w roku. Choć z drugiej strony osoby, które zakupiły auto na własność, z radością wyszukują sposobów, by nim pojeździć, o każdej porze roku. Jednak na początek polecamy wypożyczenie wozu i przetestowanie. Możesz zatrzymać się w każdym zakątku świata i przenocować na wyznaczonych do tego parkingach, które często znajdują się w urokliwych częściach miast i miasteczek. Nie dość, że zobaczysz więcej, niż z okien hotelu, to jeszcze oszczędzisz pieniądze, które wystarczą na opłaty za wynajem auta.

Wakacje z dziećmi są najlepsze w kamperze

Podróżowanie kamperem może być fantastyczną przygodą, także dla najmłodszych, choć w pierwszej chwili mało kto sobie to wyobraża. Jednak zwróć uwagę, że nikt tak bardzo jak dzieci nie lubi spać pod śpiworem, namiotem, czy w domku na kółkach. Wybierając się na wypoczynek kamperem, każda z tych możliwości jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Po kilku dniach spędzonych w ten sposób można  skorzystać z jednodniowego relaksu w hotelu! Podróże kamperem dają bowiem niczym nieskrępowaną wolność, którą docenią rodzice rozbrykanych maluchów i starszej młodzieży. Wciąż nowe doświadczenia i okolice z pewnością wpłyną dobrze na ich rozwój, a poznawanie świata z rodzicami o wiele bardziej zacieśnia więzi, niż najlepsze wakacje w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *