Zadzwoń 575 282 998

Co zabrać na wakacje z dzieckiem – a może czym pojechać na wakacje?

Podróżowanie z dzieckiem zawsze jest wyzwaniem dla rodziców. Pomimo tego, że linie lotnicze oferują zniżki, a pociągiem do pewnego wieku dziecko jedzie nawet za darmo, to trudności jakie się z tym wiążą sprawiają, że Polacy często wybierają półkolonie, kolonie albo w najlepszym wypadku wyjazd do dziadków na wieś. Inną kwestią jest to, co zabrać na wakacje z dzieckiem. Gdy się za to zabierasz, wychodzi ci fura ubrań, drugie tyle zabawek, a przecież jeszcze wy, rodzice coś też musicie spakować dla siebie. Jak do tego dorzucimy jeszcze psa, to ręce opadają. Czy jednak słusznie? Bo może jest wyjście z tej sytuacji.

Kamper na ratunek – hotel, przyczepa i buda dla psa w jednym

Rozwiązaniem tego węzła gordyjskiego może być podróż kamperem. Zacznijmy jednak od początku. Żeby zabrać wszystkie rzeczy na wakacje z dzieckiem, będziesz potrzebował kilku większych walizek. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie obejdzie się bez sporego bagażu zawierającego ubrania i zabawki. Pamiętaj, że dzieci lubią aktywność, więc przyda się jakiś rowerek, piłka czy skakanka. Rodzice, żeby nadążyć za jadącym dzieckiem, też powinni mieć swoje jednoślady. Jeżeli twoja pociecha jest jeszcze niemowlęciem, to do tego musisz dorzucić wózek, kolejną torbę z jedzeniem dla maleństwa i kilka podstawowych lekarstw. Przyda się torba z kosmetykami, paczka słodyczy, słone przekąski i na końcu jeszcze pies. Jeżeli uda się zapakować wszystko za pierwszym razem do samochodu, to będzie wielki sukces.

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Kampera!

Dochodzimy powoli do sedna problemu. Kamper to tak na prawdę pojazd wielkości samochodu dostawczego z odpowiednio zaaranżowanym wnętrzem. Znajdziesz w nim lodówkę, wygodną kanapę i miejsce dla twojego Burka. Wszystkie powyższe rzeczy powinny zmieścić się w luku bagażowym, a co najważniejsze – komfort podróży w kamperze jest nieporównywalnie większy, niż w nawet największym aucie rodzinnym. Warto też zwrócić uwagę na to, że kamper pozwala na to, żeby każdy postój, nawet na parkingu przy autostradzie, był chwilą wytchnienia. Można wypić herbatę, skorzystać z toalety i to wszystko w zasięgu ręki.

Wszystko czego potrzebujesz jedzie razem z tobą

To nie koniec korzyści, bo taki caravan doskonale nadaje się na rodzinne wypady. Nie musimy martwić się o nocleg i wiemy, że zawsze za drzwiami będzie wolna przestrzeń choćby do krótkiego spaceru. Pomieści też wszystkie zabawki, ubrania i ulubione przekąski. Problemem nie będzie także gotowanie, bo to wszystko da się zrobić w każdej chwili podróży. Możesz więc spokojnie wrócić do pakowania i nie będziesz się martwić, że zabraknie ci miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *