Zadzwoń 575 282 998

Co zabrać na wyjazd – czy wystarczy wsiąść w kampera i wcisnąć gaz do dechy?

Urlop w popularnie zwanym karawanie znacząco różni się od tego, jak wyglądają tradycyjne wakacje. Wyjeżdżając w świat z własnym pokojem hotelowym za plecami musisz pamiętać, że nie wystarczy spakowanie torby z ubraniami, szczoteczką do zębów i dezodorantem. W takim razie – co zabrać na wyjazd kamperem? Czy powinieneś o coś szczególnie się martwić? Czego absolutnie nie możesz zapomnieć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Must have! Bez tego się nie obejdziesz

Każdy kamper stojący w garażu powinien być wyposażony w standardowy zestaw do caravaningu. Oczywiście, nie mówimy tutaj o fabrycznych elementach, tylko o dodatkach, które sprawią, że po zabraniu ze sobą bielizny, ręcznika i czegoś cieplejszego będziesz mógł spokojnie ruszyć na trzydniową wycieczkę. 

W takim zestawie musi znaleźć się suchy prowiant. Doświadczenie podpowiada nam, że lepiej zaopatrzyć się w puszkę z ananasem niż mąkę – niestety mole nie mają litości. Dla bezpieczeństwa lepiej każdy suchy produkt zapakować w szklany słoik. Bardzo ważne będą także koce, poduszki i wszystko inne, co pozwoli ci komfortowo się wyspać. Należy pamiętać także o naczyniach, garnkach i sztućcach. Dobrze mieć ze sobą koszyk ręczny, podobny do tych w marketach. 

Ponadto zabrać na wyjazd powinieneś ze sobą papier toaletowy, mydło i coś do dezynfekcji. Na koniec zostawiliśmy najważniejsze. Woda pitna, najlepiej butelkowana. Pomimo, że każdy kamper posiada swój zbiornik, to lepiej tej wody używać do mycia i sprzątania.

Co wymaga szczególnej troski? Czyli to, co zawsze powinieneś mieć w schowku

Doświadczeni w caravaningu doskonale wiedzą, jakie sytuacje mogą ich spotkać na postojach i w trasie. Co więc może się przydać z takich nieoczywistych rzeczy? Na pewno będzie to  przedłużacz, najlepiej ponad dwudziestometrowy, z solidnym przewodem zawijanym na szpulę. Wąż, który pozwala podpiąć się do ujęcia wody, który powinien mieć kilkadziesiąt metrów. Bardzo ważne są także kostki do chemicznych toalet. Niwelują zapachy i rozpuszczają nieczystości, krótko mówiąc – są niezbędne. Istotna jest też łopata, może być saperka. Bez względu na to, czy będziesz musiał wykopać pojazd z błota czy okopać ognisko – będzie bardzo przydatna.

Co zabrać na wyjazd? Ogólny plan i dobry humor

Urlop kamperem to zawsze pewna niewiadoma. Każda kolejna podróż sygnalizuje kolejne problemy, które mogłyby rozwiązać inne przedmioty. Latarka, kable do ładowania, linka holownicza, zapasowa gotówka. Można by tak wyliczać w nieskończoność. Tak naprawdę, mając ogólny plan i dobrych towarzyszy, to razem sobie odpowiecie na pytanie co jeszcze zabrać na wyjazd. Baw się dobrze i uważaj na siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *